Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy Niższe czesne!

Uczestnicy studiów BHP – Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy zapoznają się z podstawowymi zasadami organizacji pracy, prawem pracy oraz kształtowaniem jej warunków. Studia przygotowują kadrę dla różnych szczebli zarządzania oraz kontroli w Państwowej Inspekcji Pracy, a także w zakładach pracy i ośrodkach szkoleniowych przygotowujących do zarządzania bezpieczeństwem pracy. Absolwenci studiów uzyskują uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach bhp oraz kwalifikacje starszego inspektora do spraw BHP (Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 listopada 2004 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy – Dz. U. nr 246, poz. 2468).

Adresaci studiów:

Adresatami studiów podyplomowych są kadry zarządzające przedsiębiorstwami, pracownicy zakładów pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, ośrodków szkoleniowych realizujących problematykę bezpiecznych zachowań człowieka oraz kształtowania środowiska pracy a także osoby, które chcą zdobyć wymagane kwalifikacje i w przyszłości podjąć pracę w służbach BHP.

Program studiów obejmuje następujące bloki tematyczne:

• Problemy BHP w ustawodawstwie pracy
  • Zarządzanie ryzykiem zawodowym
  • Organizacja bezpiecznej pracy
  • Systemowe zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w organizacji
  • Ergonomia w kształtowaniu warunków pracy
  • Metodyka i organizacja szkoleń w zakresie BHP
  • Psychologia pracy
  • Metodyka pracy służb BHP
  • Zasady udzielania pierwszej pomocy
  • Ochrona przeciwpożarowa w środowisku pracy
  • Zarządzanie budynkiem

Kadra:

• Politechnika Rzeszowska
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

Okres realizacji studiów:

Studia trwają dwa semestry. Program obejmuje 200 godzin zajęć.

Dla osób chcących uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w szkołach program studiów rozszerzony jest o moduł dydaktyczny obejmujący dydaktykę przedmiotową i praktykę pedagogiczną. Studia trwają dwa semestry, program studiów obejmuje 320 godzin. Z modułu dydaktycznego mogą skorzystać wyłącznie osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne.Więcej informacji na stronie Bezpieczeństwo i higiena pracy w edukacji

Kierownik studiów

doc. dr Stanisław Wieczorek – Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.  Specjalizuje się w zakresie ergonomii i psychologii pracy. Autor wielu prac naukowych, w tym podręczników, publikacji w czasopismach naukowych, materiałów szkoleniowych oraz programów kształcenia.  W roku 2004 nominowany przez miesięcznik „Atest” do tytułu najlepszego wykładowcy ergonomii w Polsce.  W 2009 r. laureat Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy i ochrony zdrowia w środowisku pracy.