Odnowa biologiczna z elementami fizjoterapii

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do prowadzenia procesu odnowy biologicznej zarówno sportowców jak i innych osób w różnym wieku.

Adresaci studiów:

Absolwenci studiów wyższych kierunku fizjoterapia, wychowanie fizyczne (kierunek trenerski i nauczycielski) oraz lekarze specjalizujący się w medycynie sportowej.

W ramach zajęć teoretycznych i praktycznych realizowane będą tematy z zakresu:

• fizjologia wysiłku sportowego,
  • rytmów biologicznych człowieka,
  • zmęczenia i wypoczynku,
  • traumatologii i medycyny sportowej,
  • psychologii i psychoterapii,
  • dietetyki, teorii odnowy biologicznej,
  • fizjoterapii w odnowie biologicznej (kinezyterapii i fizykoterapii),
  • masażu i innych metod refleksoterapii,
  • teorii i praktyki Wellness,
  • balneoterapii i leczenia uzdrowiskowego,
  • dopingu w sporcie.

Kadra:

Nauczyciele akademiccy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz doświadczeni praktycy zajmujący się odnową biologiczną.

dr Mariusz Drużbicki – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, pracownik naukowo – dydaktyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Autor licznych publikacji z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii.