Rehabilitacja i pielęgnowanie chorego w środowisku

Celem studiów jest przygotowanie do samodzielnej pracy w zakresie rehabilitacji specjalistycznej i opieki pielęgniarskiej z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przebywającymi także w środowisku zamieszkania.

Słuchacze studiów nabędą wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności do prowadzenia kompleksowej opieki nad chorymi w różnych schorzeniach wymagających przywrócenia optymalnego funkcjonowania.

Adresaci studiów:

• Absolwenci uczelni wyższych kierunków: fizjoterapia, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, wychowanie fizyczne o profilu rehabilitacyjnym.
  • Asystenci osób niepełnosprawnych.

• Podstawy anatomii  fizjologii i fizjopatologii
  • Psychologia  kliniczna  z psychiatrią
  • Promocja  zdrowia  z edukacją
  • Rehabilitacja  medyczna w środowisku
  • Pielęgniarstwo ogólne
  • Pielęgniarstwo  w  neurologii, internie, chirurgii, pulmonologii
  • Wybrane  schorzenia  wieku  geriatrycznego
  • Wybrane  schorzenia  wieku  dziecięcego
  • Rehabilitacja  ruchowa- kinezyterapia
  • Fizykoterapia  i  medycyna  fizykalna
  • Masaż  medyczny
  • Zaopatrzenie  ortopedyczne i  sprzęt
  • Terapia zajęciowa- zagospodarowanie  czasu  wolnego

Kadra:

• Uniwersytet Rzeszowski
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

dr Helena Bartyzel – Lechforowicz – Adiunkt Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, Kierownik Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Specjalizuje się w neurorehabilitacji medycznej. Absolwentka studiów podyplomowych z kinezyterapii oraz organizacji i zarządzania. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu nowoczesnych metod usprawniania leczniczego.