Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna Niższe czesne!Pierwsze zajęcia 21-22.10.17 r.

Złóż komplet dokumentów do 15 września 2017 r. i uzyskaj 300 zł zniżki w opłacie czesnego więcej informacji http://podyplomowe.wszia.edu.pl/oplaty-bonifikaty/

Celem studiów na kierunku Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna jest przygotowanie słuchaczy do prowadzenia zajęć lekcyjnych z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.

Program studiów spełnia wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciel (Dz. U. z 2012 r. poz. 131) oraz ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 z późn. zm.)

Nauczyciele oraz osoby z przygotowaniem pedagogicznym prowadzące lub zamierzające prowadzić kształcenie dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Program studiów obejmuje następujące przedmioty:

• Psychologia rozwojowa,
  • Pedagogika przedszkolna z metodyką,
  • Podstawy edukacji wczesnoszkolnej,
  • Edukacja polonistyczna z metodyką,
  • Edukacja matematyczna z metodyką,
  • Edukacja przyrodniczej z metodyką,
  • Wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna z metodyką,
  • Edukacja plastyczna z metodyką,
  • Edukacja muzyczna z metodyką,
  • Zajęcia techniczne z metodyką,
  • Metody aktywizujące we wczesnej edukacji,
  • Diagnoza i terapia pedagogiczna,
  • Wykorzystanie technologii ITC w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,
  • Praktyka – edukacja przedszkolna,
  • Praktyka – edukacja wczesnoszkolna

Kadra

Nauczyciele akademiccy Wyższej Szkoły Zarządzania Administracji oraz praktycy pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Kierownik studiów

dr Weronika Barbara Kołtun – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, wicedyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.  Konsultant d/s. edukacji wczesnoszkolnej LSCDN o/ Zamość, ekspert komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy, Ekspert OKE Kraków do sprawdzania prawidłowości przebiegu sprawdzianu w szkole podstawowej. Autorka wielu programów dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, programów kursów prowadzonych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli różnych specjalności w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Autorka wielu publikacji związanych z edukacją zintegrowaną.

* Promocji nie można łączyć z innymi promocjami z wyjątkiem promocji dla słuchaczy Podyplomowych studiów pedagogicznych (czesne 1.800 zł). Szczegóły promocji w regulaminie-promocji-ZEPiW-2015-2016.